Mgr. Bc. Ivana Žahourová

Jsem lektorka, psycholožka a psychoterapeutka specializující se na osobnostní rozvoj, relaxace a trénink v oblasti mezilidské komunikace. Mým východiskem pro studium a rozvoj komunikace jsou základní teze konstruktivismu, systemického přístupu a neuro-lingvistického programování.

Jsem šťastně vdaná a mám dvě krásné děti.

Vystudovala jsem psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a poté na Ekonomicko – správní fakultě obor management. Absolvovala jsem akreditovaný psychoterapeutický výcvik „Hypnotické i nehypnotické komunikační    a strategické psychoterapie Miltona H. Ericksona" a psychoterapeutické kurzy "Cesty duše" u PhDr. Vladimíra Dvořáčka a jsem uvedena v Seznamu hypnoterapeutů České republiky s osvědčením sekce pro hypnózu České psychoterapeutické společnosti.
V současné době dokončuji postgraduální studium klinické psychologie.

Vedle soukromé psychologické praxe v Brně pořádám kurzy pro firemní týmy a pracovní skupiny, na FF MU přednáším sociální psychologii, vedu psychosociální výcvik ve skupině a kurzy zážitkové pedagogiky.

V Institutu komunikační psychologie a psychoterapie se zaměřuji na propagaci a podporu přínosu Miltona H. Ericksona k současné psychologii a psychoterapii. Pořádám kurzy, semináře a workshopy pro odbornou i širokou veřejnost, jejichž ústředním tématem jsou zejména ericksonovské přístupy a umění komunikace.

Zkušenosti získávám mimo jiné i v několika neziskových organizacích, kde mohu uplatnit svůj kreativní potenciál jako projektová manažerka zabývající se tvorbou programů a nových her pro lidi se speciálními potřebami.

Můj životopis naleznete zde: ŽIVOTOPIS