Ing. Mgr. Ivana Žahourová, Ph.D.

Jsem lektorka, psycholožka a psychoterapeutka specializující se na osobnostní rozvoj, hypnózu, relaxace a trénink v oblasti mezilidské komunikace. Mým východiskem pro studium a rozvoj komunikace jsou základní teze konstruktivismu, systemického přístupu a neuro-lingvistického programování.

Jsem šťastně vdaná a mám dvě krásné děti.

Vystudovala jsem psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a získala doktorát v oboru klinické psychologie. Zároveň jsem na Ekonomicko – správní fakultě studovala obor management a podnikové hospodářství

Absolvovala jsem akreditovaný psychoterapeutický výcvik „Hypnotické i nehypnotické komunikační a strategické psychoterapie Miltona H. Ericksona" a psychoterapeutické kurzy "Cesty duše" u PhDr. Vladimíra Dvořáčka, jsem uvedena v Seznamu hypnoterapeutů České republiky s osvědčením sekce pro hypnózu České psychoterapeutické společnosti. 

Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity jsem přednášela sociální psychologii, vedla psychosociální výcvik ve skupině a kurzy zážitkové pedagogiky. V Institutu komunikační psychologie a psychoterapie jsem se zaměřovala na propagaci a podporu přínosu Miltona H. Ericksona k současné psychologii a psychoterapii.

Vedle soukromé psychologické praxe v Brně, kterou jsem zložila v roce 2009, více jak deset let pořádám kurzy pro firemní týmy a pracovní skupiny. Dále semináře a workshopy pro odbornou i širokou veřejnost, jejichž ústředním tématem jsou zejména ericksonovské přístupy a umění komunikace.

Zkušenosti získávám mimo jiné i v několika neziskových organizacích, kde mohu uplatnit svůj kreativní potenciál jako projektová manažerka zabývající se tvorbou programů a nových her pro lidi se speciálními potřebami.

 

Můj životopis naleznete zde:  ŽIVOTOPIS