Ing. Mgr. Ivana Žahourová, Ph.D.

Jsem lektorka, psycholožka a psychoterapeutka specializující se na osobnostní rozvoj, hypnózu, relaxace a trénink v oblasti mezilidské komunikace. Mým východiskem pro studium a rozvoj komunikace jsou základní teze konstruktivismu, systemického přístupu a neuro-lingvistického programování.

Jsem šťastně vdaná a mám dvě krásné děti.

Vystudovala jsem psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a získala doktorát v oboru klinické psychologie. Zároveň jsem na Ekonomicko – správní fakultě studovala obor management a podnikové hospodářství

Absolvovala jsem milovaný pětiletý akreditovaný psychoterapeutický výcvik „Hypnotické i nehypnotické komunikační a strategické psychoterapie Miltona H. Ericksona" a psychoterapeutické kurzy "Cesty duše" u PhDr. Vladimíra Dvořáčka, jsem uvedena v Seznamu hypnoterapeutů České republiky s osvědčením sekce pro hypnózu České psychoterapeutické společnosti. 14 let jsem se učila umění Healing Touch pod laskavým vedením Mistra Edgara Ta Šaltinise.

Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity jsem přednášela sociální psychologii, vedla psychosociální výcvik ve skupině a kurzy zážitkové pedagogiky. V Institutu komunikační psychologie a psychoterapie jsem se zaměřovala na propagaci a podporu přínosu Miltona H. Ericksona k současné psychologii a psychoterapii.

Vedle soukromé psychologické praxe v Brně, kterou jsem založila v roce 2009, více jak deset let pořádám kurzy pro firemní týmy a pracovní skupiny. Dále semináře a workshopy pro odbornou i širokou veřejnost, jejichž ústředním tématem jsou zejména ericksonovské přístupy a umění komunikace.

Zkušenosti získávám mimo jiné i v  neziskových organizacích, kde mohu uplatnit svůj kreativní potenciál jako projektová manažerka zabývající se tvorbou programů a nových her pro lidi se speciálními potřebami.

 

Můj životopis naleznete zde:  ŽIVOTOPIS