Reference

Ivanu mohu vřele doporučit. Vystřídal jsem několik terapeutů a Ivana mě téměř ihned zaujala a získala moji důvěru. Zaměření na řešení bylo pro mě efektivní a to, co jsem hledal. Pohotově reagovala a kladla dobře mířené otázky. Pracuje se zaujetím a z pokroku klienta má velkou radost, a to se mi moc líbí. Dala mi spoustu výborných rad a pozitivního pohledu na věci, nasměrovala mě a nakopla, což jsem přesně potřeboval. Můj život se pak začal ubírat jiným...správným a pozitivním směrem. Jsem ji moc vděčný. Rád se na ni, v případě potřeby, opět obrátím.
                                                                                         
                                                                                        Tomáš B.
-----------
Pěkný den Ivano,
Vzpomněl jsem si na Vás a napadlo mě, že s Vámi posdílím mé zkušennosti a můj život.
Můj život se od zakladu změnil, o 180 stupnu. Nikdy jsem se nesmířil s mým dřívějším trápením a tím, jak je můj život špatný a negativní. Usilovnou prací jsem se snažil všemožně najít způsoby a cesty, ktere mi pomohou toto změnit. Nakonec jsem našel. A vy jste v tom také velkou mírou figurovala!
A konečně žiji naplno, miluji svůj život, cítím radost, spokojenost, lásku, vděčnost.
Stal se ze mě silný, odvážný, sebevědomý, klidný, vyrovnaný človek. Pochopil jsem, jak důležitá je síla myšlenek a správné zaměření pozornosti. Je neuvěřitelné, jaké zázraky se dají dělat se svojí myslí...
 
Čili je možné změnit myšlení, přesvědčení a osobnost. Dokázal jsem to, co jsem si vždy přál! A rozhodl jsem se, že toto už nikdy nepustím.
Snad vás můj příběh zaujal a inspiroval, třeba i pro praci s vašimi klienty.
S pozdravem a přáním krásného dne i života.
                                      
                                                                                          Tom
----------
Děkuji paní Ivaně za vytvoření příjemného, přátelského prostředí. Oceňuji její snahu pochopit, nesoudit, podpořit a především položit takové otázky a zadat takové úkoly, abych lépe porozuměla svému nitru, mohla změnit náhled na situaci a dostat se ke kýženému cíli. Velmi se mi líbil koncept terapie procházkou, kdy povídání působilo zcela nenásilně a pohyb a pobyt v přírodě zvýšil chuť na sobě pracovat.
 
                                                                                          Zdeňka K.
-----------
Přiznám se, že před prvním setkáním s paní Ivanou Žahourovou jsem byl dost nervózní, přeci jen šlo o moji první zkušenost s psychologem. Mé obavy ale vzaly za své hned po několika minutách rozhovoru. Je těžké to popsat někomu, kdo podobnou zkušenost nemá, ale těm, kteří o tomto kroku uvažují, můžu sdělit jediné - není čeho nebo koho se bát, právě naopak. Rozhovory, které jsem měl s paní Žahourovou možnost vést, byly obohacující, inspirativní, ale hlavně mě přivedly k cíli, který jsem měl. Příjemná atmosféra, respekt, humor, a jakoby mimochodem posun vpřed byly přesně těmi důvody, proč jsem se k paní Žahourové rád vracel. Jen škoda, že můj problém byl vyřešen tak rychle, budu si muset zase nějaký vymyslet, protože setkání s příjemným a inteligentním člověkem není v dnešní době úplnou samozřejmostí.
 
                                                                                            M. K.
-----------
S paní psycholožkou jsem se setkala kvůli dlouhodobějším problémům s ekzémem a astma. Protože jsou to psychosomatické obtíže, myslela jsem si, že by mi s tím mohla pomoci.
V průběhu návštěv a povídání si s paní psycholožkou jsem objevila spoustu věcí, o kterých jsem ani netušila, že by na moje zdravotní problémy mohly mít vliv. Spoustu těchto záležitostí jsem si v sobě vyřešila a ujasnila a po třech měsících jsem byla naprosto bez zdravotních potíží. Jako bonus, ale pro mě vlastně mnohem důležitější než zmizení ekzému bylo vyrovnání se sama se sebou a svými pocity a myšlenkami. Výsledkem je, že mám mnohem větší radost ze života. Zní to jako klišé, ale prostě tak to je!
 
                                                                                              Hana M.
----------
Do „ordinace“, dá-li se tak vůbec pozitivně vypadající místnost označit, mě přivedla touha zbavit se červenání při sebeprezentování se. S průběhem terapie se ukázalo, že nebyl problém něco říci a nečervenat se, ale uvědomit si(přijmout) sebe sama a projevit svůj názor, říci ho nahlas. Byla to dlouhá cesta k pochopení, co vlastně chci, co potřebuji a nebát se to dát najevo. Pro někoho to může být jednoduché, ale pro mě to nebylo nejlehčí. Ale měla jsem po svém boku člověka, který mi naslouchal a který mě nechal přijít si na to sama. V současné době jsem vyrostla. Naslouchám si, tak moc dobře vím, co mi v životě nesedí a pracuji na tom. O tom, že se mé sebevědomí a s tím i spojené vystupování a komunikace s lidmi zlepšilo, nemůže být pochyb.
Nezbývá mi, než jen říci: „Díky!
                                                                                            Sebereflexe by Iva
----------
Dobrý den,
 
víte, jaký je rozdíl mezi řadovým psychiatrem, psychoterapeutem, trenérem koučinku v jedné osobě a Mgr. Ivanou Vidlákovou? Pokud nevíte, já už ano „má zájem o vás.“  Můžete hledat a zkoušet a doufat, že najdete někoho, kdo vám pomůže, ale pokud se nesetkáte s opravdovým zájmem o vaši osobu a vaše starosti, budete to mít složitější, než se dostanete ke svému cíli. Ivana není bůh a nevyřeší to konkrétní za vás, ale pokud budete chtít a opravdu chtít spolupracovat najdete společně cestu, jak vaše strasti a potíže porazit, tak jak jsem to mohl zažít osobně já.

Tříměsíční společné seance měli směr, formu, chuť, naslouchání, zpětnou vazbu, pohled na věci z jiné strany, prostor pro vyjádření, osobní zpověď, opět si prožít vnitřně to špatné a naopak ochutnat tu druhou stranu to pěkné a to vše v naprosto příjemné atmosféře.  Vím, že to zní neuvěřitelně, ale já to zažil. Dám vám jednu radu a stane se to pro vás výhodou. Požádejte slečnu Ivanu Vidlákovou o radu či pomoc, ale běžte tam s tím, že chcete svoje potíže vyřešit a změnit. Opakuji, že sami chcete věci změnit. Pokud k tomu tak nepřistoupíte, nepomůže vám ani slečna Ivana Vidláková ani tisíc jiných  šarlatánů.

                                                                                             Vladimír P.